Jdi na obsah Jdi na menu
 


sims 2 mazlíčci

30. 6. 2009
Život se psy a kočkami
Již z názvu samotného datadisku je navýsost jasné, že hlavní náplní budou právě domácí mazlíčci. Konkrétně psi, kočky, morčata a papoušci. Zvířata jsou nevyzpytatelná a takový bude i život s nimi. Ale vezměme to pěkně od začátku. Tak zaprvé, domácí mazlíčci sice budou součástí vaší rodiny, ale nebude je možné ovládat. Je to logické, pouze jim budete moci dávat příkazy, hrát si s nimi a tak podobně. Ovšem cheatem půjde zapnout možnost přímého ovládání. Zvířátek budete moci mít v jedné rodině až šest (nepočítají se do limitu osmi simů). Ostatně prohlédněte si všeříkající obrázek V jedné rodině nemůže být více jak 10 členů. Šestičlenná rodina tak může mít maximálně čtyři mazlíčky, zatímco osmičlenná rodina jen dva.

Ptáte se jak získáte mazlíčka pro svou rodinu? Tak, buď si jej vytvoříte přímo s novou rodinou nebo jej adoptujete přes telefon. Na přítomnost mazlíčků ve hře pochopitelně zareagují také simové, kteří budou toužit po mnoha věcech s nimi souvisejícími. Obzvláště děti budou těmito přáními přímo překypovat.

 

Ale vraťme se k mazlíčkům samotným. Ti budou procházet třemi životními cykly, kterými jsou štěně/kotě, dospělý a starší. Stejně jako simové budou i mazlíčci mít své potřeby, které bude nutné uspokojit. K tomu poslouží předměty jako pelíšek, miska, hračky nebo třeba psí bouda. Ale, pozor nespokojení psi často sežvýkají cokoliv na co v domě narazí, podobně na tom jsou kočky, které ale preferují spíše škrábání pohovek. Vyplatí se tedy koupit speciální objekt „Chewinator by ChompCo.“, který bude cílem ničivých aktivit namísto vašeho nábytku.
Nové kariéry, ale pro zvířata!

Ano, datadisk Pets po delší době (poprvé a naposledy to byla Univerzita) vnese do hry nové kariéry. Ovšem nepůjde o kariéry ledajaké. Budou ušity přímo na míru vaším mazlíčkům! Konkrétně můžete očekávat oblast show businessu, bezpečnosti a služeb, kde budete moci zaměstnat své psy. V praxi to bude probíhat tak, že si pro vašeho čtyřnohého přítele přijede odvoz, který jej dopraví klasicky dopraví do zaměstnání.

Vytvořte si svého mazlíčka!
Svého mazlíčka si budete moci, stejně jako simy a batolata, upravit v menu „Create a Family“. Hned v úvodu si vyberete, že místo símíka chcete vytvořit čtyřnohého člena vaší rodiny. V tuto chvíli můžete zvolit věk, pohlaví a stáří a pochopitelně také jméno vašeho mazlíčka. K dispozici je přes 40 vytvořených plemen psů a koček. Navíc si můžete stahovat nové z oficiálních stránek a nebo ukládat své vlastní. Kromě již zmíněné volby plemena můžete v editoru Create-a-Pet upravovat spoustu věcí. Jednak můžete měnit fyzické dispozice – tedy tvar těla, velikost nosu, barvu očí, velikost tlapek nebo uši. Ve třetím kroku můžete vybrat obojek. Daleko zajímavější, a jistě i používanější, bude možnost úpravy srsti. Maxis zde přichystal zajímavý systém, který spočívá v nanášení několika vrstev textur na sebe. Tyto vrstvy můžete prohazovat, zprůhledňovat a také si volit různé vzorky. Nemusím snad připomínat, že tímto způsobem bude možné vytvářet unikátní srsti.

Podobně jako je tomu u simů budete možné definovat „osobnost“ vašeho chlupatého přítele – balancovat se bude mezi vlastnostmi génius/hlupáček, nadaný/praštěný, rozjařený/líný, samotářský/přátelský, agresivní/zbabělý, vepřík/mlsný psík. Představu o náplni jednotlivých částí menu "Create-a-Pets" můžete vydět na následujících obrázcích:

 

              
Morčata a papoušci
Psi a kočky nejsou jedinými domácími mazlíčky, které datadisk Pets nabídne a tak se pojďme podívat na ty ostatní. Těmi jsou morčata a papoušci a také ryby ve zcela novém mořském akvárium (pouze dekorace). O morčata a papoušky se budou muset vaši simové starat stejně pečlivě jako o své čtyřnohé mazlíčky, bude nutné je krmit a starat se o ně. Simové je budou moci vyjmout z klece a hrát si s nimi, ale pozor, takový papoušek lítající po kuchyni není nic příjemného. Papoušky dokonce budou vaši simové moci učit mluvit!
Ostatní vychytávky datadisku

Novinek v datadisku Pets bude spoustu, v tomto článku jsme se pokusili shrnout to nejzásadnější, jistě jsme něco opomněli a řada podrobností jednoduše není zatím známa. Přesto si pojďme ještě vyjmenovat některé drobnosti. Tak například začněme od stavebního módu. Zde můžeme očekávat nový demoliční nástroj s jehož pomocí rychle zdemolujeme klidně celou polovinu domu. Nově bude přítomný také nějaký nový nástroj pro terénní úpravy. Rovněž si nově budete moci ozdobit vzhled svého sousedství několika novými dekoračními objekty. Například si jej „zkrášlit“ chladícími elektrárenskými věžemi.

 

Další novinkou bude přítomnost nového systému „encyklopedie herních tipů“. Ten bude možné vyvolat kdykoliv během hry a zjistit různé rady. Tento systém je prý teprve rozpracován, takže nejsou známy detaily. Pokud vás zajímá jak bude probíhat woohoo v podání zvířecích obyvatel simího světa, pak pro vás máme informaci, že woohoo bude probíhat v jejich obydlích (např. psí bouda).

Očekávat můžete například také nový dekorativní styl s vesmírnými motivy – od futuristického nábytku, přes tapety s povrchem měsíce až po kulaťoučká okna reflektující sluneční soustavu. Podobných novinek bude jistě celá řada a postupně se o nich dozvíte z obrázků nebo našich novinek.

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

cheat

(Lucyy, 12. 7. 2011 19:30)

ráda bych vedela jakej je cheat na více členů rodiny .....nemužu to najít ..

hustě

(verča š., 2. 7. 2009 20:30)

já sice the sims pets nemám ale pjčila jsem si to od kámoše a je to ŠŇUPER HRA prostě je fajn

sims pets

(Adam M., 30. 6. 2009 10:31)

Ahojky kdo zvás má sims pets??? Jestli někdo jo tak pište pište komentáře nebo jak se vám stránky líbí.